Fakt, že děti často s jídlem nekamarádí nelze vytknout. Často v mnohém vymýšlí a jsou vybíravé. Některým je opravdu náročné trefit se do chuti a zavděčit se jim nějakým jídlem. Proto by jídlo, které jim položíte na talíř mělo nejen dobře chutnat, ale především i lákavě vypadat. Zkuste svým nejedlíkům doma připravit něco, čím rozhodně nepohrdnou.
lívanec s obličejem
–       Bramborová kaše s masem
Děti milují kaši a pokud je z brambor o to víc. Když chcete své děti přinutit sníst nějaký druh masa, měli byste k němu zvolit přílohu jakou je právě kaše. Jídlo se jim bude lépe konzumovat a určitě si pochutnají.
děti se svačinou
–       Omáčky
Děti jsou vděční strávníci v tom, že jich snadno potěšíte jídlem s omáčkou. Omáčka by měla mít správnou konzistenci, spíš hustější než se lít z talíře. S knedlíkem jim tento druh jídla chutná nejvíce. Jaké omáčky můžete uvařit?
1.     Svíčková
2.     Rajská
3.     Koprová
4.     Kuře na paprice
5.     Špenát
6.     Cuketová
7.    Dýňová
–       Sladká jídla
Děti mají sladká jídla ve velké oblibě z toho důvodu, že se jim lépe konzumuje jídlo, které se snaží jejich rodiče co možno nejvíce omezovat. Potěšíte jich za všech okolnostípalačinkami, buchtičkami s pudinkovým krémem, rýžovým nákypem, bramborovými knedlíky s ovocem a nudlemi s tvarohem, nebo mákem. Osladit jim můžete vše medem, nebo vhodnější variantou cukru jakým je třtinový.
–       Zelenina na talíři
Zpracovat zeleninu má problém opravdu každé dítě. Její chuť pro děti není ničím zajímavá a často ji na talíři bojkotují. Ovšem příjem zeleniny do jídelníčku je pro děti zásadní a neuvěřitelně potřebný. Zaujměte jejich oči a budete mít zčásti vyhráno. Podávejte jim zeleninu, kterou budete vykrajovat různými zajímavými vykrajovátky, dochuťte ji máslem a zkombinujte ji s vhodnou přílohou, ze které ji nebudou moct tak snadno vytahovat. Udělejte jim rizoto, zapečené brambory, nebo těstoviny, ale také salát s jogurtovým desinkem.

Pokud vaše dítě odmítá veškeré jídlo může se jednat o poruchu příjmu potravy. V takovém případě, byste to měli řešit s vaším pediatrem.Zvažte všechny možnosti a snažte se nenutit vaše dítě každé jídlo sníst, aby si později k němu nevybudovalo negativní vztah.