Bezpečné dobrodružství se dá prožít nejen sezením u počítačových, ale i v běžné realitě odehrávajících se titulů. To je případ i nových únikových her.

Zábava, co má grády

Hodně lidí si myslí, že to nejlepší, co dnes člověk může v rámci klasické zábavy zažít, je hrát nejnovější počítačové hry. Jistě, často se jedná o velice vydařené tituly, které dokáží oslovit širokou skupinu lidí nejen svou vizuálním zpracováním, ale rovněž třeba i audio stránkou, potažmo příběhem a hratelností. Takových titulů je dnes mraky. Není ani divu, výrobců je čím dál více, a to díky velké poptávce. Ovšem pořád sedět u počítače také přeci nejde. Je možné se pobavit i jinak, mimo virtuální prostor. Možností je opravdu docela dost, stačí se jen zaměřit na něco, co by vás bavilo.

Rozluštěte všechna tajemství

Pokud dáváte přednost spíše intelektuální zábavě před akčními tituly, je dost možné, že vás dokáží zaujmout třeba takové escape games. Jedná se o druh her, které se v mnoha ohledech odlišují, ale pár věcí je přeci jen spojuje. Když si je chcete zkusit, musíte vylézt z domu. Na počítači je opravdu nenajdete. Také jsou zaměřeny na intelektuální zábavu. A hrají se ve více lidech.

Základem každé únikové hry je utéci z jedné či více na sebe navazujících místností. To už konec konců prozrazuje i název. To však neznamená, že byste k tomu měli používat své svaly. O pár řádků výše již bylo naznačeno, že prim bude v tomto případě hrát hlavně intelekt. Ten bude potřeba zapojit opravdu na maximum, jelikož některé hádanky mohou být zapeklité. Jistě, dříve nebo později je vyřešíte, ale na to vy nemáte čas. Existuje tady totiž časový limit, dle kterého je potřeba vyřešit veškeré hlavolamy, jinak prohráváte.

Vyřeště hlavolamy

Pro jedince je to velice složité, ale ve více lidech se to dá zvládnout. Měli byste tak svou partu formovat podle toho, kdo umí či neumí rychle a bystře přemýšlet. Naštěstí zde neexistuje žádný věkový limit, takže pokud znáte vysoce inteligentního nezletilého kamaráda, klidně ho vezměte s sebou. Nemusíte se bát, že by mohl být nějak pohoršen duševně či mravně. Žádné erotické, potažmo krvelačné scény nejsou součástí žádné únikové hry.