Nejen, že vám dnes hrozí riziko využití naprosto nevýhodné půjčky, ale také se již mnoho lidí spálilo s vyloženě podvodnými půjčkami, na které můžete na internetu narazit téměř všude. Jsou téměř ve všech inzercích. Naštěstí není takový problém je rozpoznat, mají totiž několik společných několik věcí. Nabídku většinou naleznete v nějakých inzercích nebo vám přijde na mail. Půjčku poskytuje soukromá osoba nebo firma neznámého názvu, tomuto poskytovateli nikdy nevadí váš záznam v registru dlužníků ani to, že momentálně nemáte zaměstnání.
podpis úvěru
Peníze vám nabízí okamžitě a to bez zbytečných otázek a bez nutnosti hmotné zástavy. Jakmile se potenciální žadatel o půjčku ozve, tato osoba mu zašle dobře vypadající návrh na smlouvu, kde jsou uvedeny velmi výhodně vypadající úroky. Když žadatel souhlasí, tak je vyzván k platbě několika vybraných poplatků. Obvykle jsou to poplatky za: poskytnutí půjčky, za prověření žadatele, za zprostředkování a převod peněz nebo poplatky za nejrůznější smyšlené úkony. Tyto poplatky jsou samozřejmě v řádech tisíců. Žádná slušná společnost nebo banka po vás u půjčky nikdy nechce žádné poplatky předem, než vám vyplatí vámi požadovanou půjčku! Podvodníci také obvykle požadují úhradu poplatků na účet, který není veden u českých bank, nejčastěji využívají bankovní spojení u Western Union. Jakmile peníze za poplatky odešlete, přestane s vámi tato osoba nebo společnost komunikovat a vy své peníze nejspíše už nikdy neuvidíte. Jediným možným řešením je obrátit se na Policii České republiky, a pokud budete mít štěstí, podvodníka vypátrají.
eu bankovky
Proto nikdy nejednejte unáhleně, a pokud už máte potřebu si peníze půjčovat, vždy se snažte, aby to bylo od bankovních institucí, které sice mají mnohdy velmi nepříjemné dotazy na vaši momentální finanční situaci a vaše možnosti splácení půjčky, ale za to vám vždy nabídnou nižší úrok a minimum poplatků spojených s vyřízením úvěru oproti jakékoli jiné nebankovní společnosti, která se sice vždy tváří, že má vyhovující úrok, ale za to, se na vás vynoří takové množství poplatků, vedle kterých je výhodný úrok stejně k ničemu.