Dárky k vánocům a k narozeninám jsou předmětem mnoha diskusí a dokonce i tématem pro vytváření různých databází vhodných či nevhodných předmětů a zážitků. Většinou jde o nějakou pánskou kosmetiku, holicí potřeby, oblečení či obuv, anebo adrenalinové prožitky ve sportovním voze, v obrněném transportéru, nebo na divoké vodě.

Máme pro vás jeden docela nenápadný, ale jistě prospěšný tip: Závěsné zařízení – neboli koule za autem.

Ford Focus combi

Tip na dárek k narozeninám

Nápad namontovat tažné zařízení Ford Focus combi může překvapit nejednoho manžela, partnera, přítele, bratra, otce, švagra i kamaráda. A proč? Důvodů je celá řada:

Je to nejšikovnější příslušenství, jaké si majitelé vozidel pořizují. Pochopitelně homologované a se všemi náležitostmi včetně STK a technického průkazu.

Pevné je častější – těch je většina, a pokud vyloženě netrváte na odnímatelném, které by nějak hyzdilo atraktivitu vašeho vozu, dejte pevnému přednost. Nemusíte pořád myslet na to, zda jste jej odmontovali, když jej zrovna nevyužíváte.

přívěsný vozík

Přívěsný vozík – ten nepotřebujete vlastnit a už vůbec ne pro něj shánět přístřešek, garáž, nebo podobnou odstavnou plochu. Vozíky se dají pronajmout, a tak pokud zrovna potřebujete přivézt písek, cihly, zahradní zeminu, odvézt starý nábytek, přestěhovat nějaké věci na chalupu, vyklidit sklep – stačí zajistit na pár hodin či dnů přívěs a máte po starostech. Neplaťte zbytečně za stěhováky a přepravní firmy, když to není nutné.

Karavany, přeprava koní a držáky kol – pochopitelně, že lze za „kouli“ zapřáhnout i jiná vozidla, jako jsou obytné karavany, soupravy pro převážení zvířat (hlavně koní), ovšem tito lidé většinou plánují pořízení závěsného zařízení současně s pořízením vozidla. Bez něj se zkrátka neobejdou a stěží je k narozeninám překvapíte, ale překvapením může být i další dárek – nosič jízdních kol.

Nosiče kol se na „kouli za autem“ osvědčily již před mnoha lety a dnes jsou nejoblíbenějším typem příslušenství pro přepravu bicyklů. Není s nimi tolik práce, kola zvládne nasadit do držáku i „něžné stvoření“. Jízda s ním je bez problémů, na rozdíl od kol umístěných na střeše, kdy na ně nevidíte, může s vámi cloumat boční vítr a můžete mít problém s vyšší spotřebou nebo průjezdem pod některými lávkami a mosty.