Pokud je třeba tělu dodat rychle tekutiny a živiny najednou, je zde po ruce řešení. Jde o nápoj, který je roven iontovému nápoji pro nadšené a vytrvalostní sportovce. Nejvíce se používá v tropech, protože tam je k dosažení čistý, přírodní, bez jakékoli příměsi. Asi už tušíte, o čem je řeč. Ano, je to kokosová voda.
Když kokos dozrává, musí sběrači vědět, kdy má asi něco mezi pěti a sedmi měsíci. To je totiž období, kdy se voda v plodu tvoří a bývá jí tam také nejvíce. Dokonce až půl litru.

Kokos je král mezi ořechy

Starší kokosy se pochopitelně nevyhazují, jen se použijí jinak. Už totiž mají vytvořenou bílou dužinu, kterou všichni tak dobře známe. Voda již v těchto koksech není dobrá. Je jí málo a je spíše olejnatá. Také prý zrovna nevoní.
V uvedených tropech, například Asii, nebo Karibiku jimůžete mít úplně čerstvou a nemusíte nikam šplhat na palmy. Jsou zde totiž prodavači, kteří před vašima očima kokos useknou tak, abyste mohli vy vodu vypít.
Jenže co když v tropech nejsme, a přece jen bychom rádi alespoň ochutnali, když už ji nebudeme pít pravidelně. Ona je totiž hodně zdravá. Nu, tak si ji koupíte tady u nás, ale již balenou. Obchod, kam jste se klikem nahoře jistě podívali vám ji může nabídnout co hrdlo ráčí. Klidně si ji můžete nabrat i do zásoby dle libosti.
Můžete si vybrat i příchuti. Tyto vody jsou bez konzervantů, které v jiných výrobcích většinou bohužel jsou. Zde však není přidáván ani cukr. Voda má také vysoký obsahu draslíku a minerálních látek. Dokonce má prý i vysoké detoxikační účinky.
Tato tekutina je tedy také vhodná, když držíte jakoukoli dietu, výživové látky v ní jsou a některé další tělu potřebné také.

Kokosový drink

Nuže, není třeba váhat, ale zkoušet. Tisíc lidí tisíc chutí a každý bude asi reagovat jinak. Což není zase tak moc důležité, protože prospěšnost pití tohoto nápoje je zcela jistě prokázána.