Pokud hledáte stránku pro nadšence filmů a celkově audiovizuální tvorbu, tak vyzkoušejte Vimeo, z kterého můžete zdarma stáhnout různý obsah.

Projekt Vimeo

Výjimečný web

Tento projekt se nemusí líbit každému, ovšem má spoustu nadšenců, u kterých je to pravdu velmi oblíbený web, na který se vždy rádi vrací. Možná si řeknete na první pohled, že je to něco jako YouTube, ovšem ve skutečnosti tomu tak není. Vimeo se totiž specializuje na lidi umělecky zaměřené a také se zájmy v tomto oboru, kdežto YouTube je pro všechny, takže se na něj dívá masa lidí.

logo vimeo

Vimeo bylo založeno již roku 2004 filmovými nadšenci, kteří dali projektu směr a ten si stále drží. Společnost se od této doby začala rozrůstat, kdy i v dnešní době má slušné statistiky. Základní registrace je zcela zdarma, a proto se nemusíte bát, že byste každý měsíc museli platit nějaké poplatky. Videa spoustu můžete užívat ve vysoké kvalitě, takže se nemusíte bát špatné kvality. Těšit se také můžete na dobrou komunitu, což není dnes u spousty platforem samozřejmostí. Takže jestliže jste také umělecky založení, tak si tu přijdete na své.

Stažení videí

Obsahu je spousta, a proto se tu rozhodně nudit nebudeme. Navíc lze videa a audio snadnou hledat, a proto nadšenci jistě tomuto projektu přijdou na chuť a budou jej rádi navštěvovat. Vzhledem k tomu, že je tu umělecká tvorba, tak řada lidí si ji ukládá, nebo dále upravuje, k čemuž potřebuje mít video nebo zvukovou nahrávku staženou, protože bez toho to nejde. I když samotné Vimeo stahování neumožňuje, tak my jej můžeme snadno zajistit s pomocí speciální stránky. Jak stáhnout video z Vimeo? Je to jednodušší, než si myslíte, a proto budete mít za chvíli vše hotovo.

symbol kamery

Prvním krokem ke najít dané video na webu Vimeo a zkopírovat jeho odkaz. Potom otevřeme tuto stránku pro stahování, do které odkaz vložíme a ona si převede dané video a dá nám možnost si jej stáhnout. My už jen potvrdíme státní a stačí počkat, než se stáhne, protože potom už máme soubor v zařízení a už si jej můžeme bez internetu pouštět a dělat různé kroky.