Ruku na srdce, jak se ráno probouzíte? Plní energie a s radostí, co vás nového čeká nebo unavení s myšlenkou, aby už byl večer a vy mohli znovu ulehnout do měkoučkých peřin? Pokud patříte do druhé skupiny, s největší pravděpodobností je na čase přehodnotit zařízení v ložnici.

spící žena

V ložnici každý z nás stráví přibližně jednu třetinu života a přitom je to stále opomíjená místnost, které nevěnujeme příliš velkou pozornost. Je to vcelku pochopitelné, nikdo jiným krom nás její zařízení nevidí a proto přijde na řadu až jako poslední. Hlavní za čím chodíme do ložnice je odpočinek a načerpání nových sil, ve špatném prostředí to ale půjde jen stěží. Ložnici je tak zapotřebí zařizovat s rozmyslem. Klást důraz na detail, ale zároveň myslet minimalisticky. Zkrátka zařídit opravdu dokonalou ložnici je kumšt!

  1. Postel

Pokud bychom měli vypíchnout jen jeden kus nábytku, u kterého se nevyplatí šetřit, byla by to právě postel. Postel společně s kvalitní matrací je základ pro kvalitní a ničím nerušený spánek. Důležitá není jenom samotná postel, ale i její umístění v ložnici. Tradiční čínské učení feng shui přesně definuje, jak by měla být postel v prostoru umístěna, aby poskytovala co největší komfort a ze spánku bylo možné vytěžit maximum. Postel by měla být umístěna ideálně čelem ke zdi a neměla by nikdy stát přímo pod oknem. I pro náš pak umístěna s přímým výhledem na vstupní dveře.

  1. Ostatní nábytek včele se šatní skříní

moderní ložnice

Ložnice je prostor, kterému příliš mnoho nábytku nesvědčí. Po obuch stranách ložnice se budou dobře vyjímat noční stolky na odložení nezbytností, které chtějí mít nocležníci kdykoliv během noci při ruce. Skříně na míru Sten-skrine.cz a stylová komoda na oblečení a možná malý toaletní stolek, toť vše. Více nábytku by akorát rušilo dojem z celého prostoru, který by měl působit hlavně vzdušným dojmem.