Doma byste měli mít možnost se pohodlně usadit, přičemž správně sezení je základ. Díky sedacím vakům se Vám bude sedět opravdu skvělé a pohodlně

Pohodlné sezení

Technika

Možná si říkáte, že na zdravém sezení nic není, ovšem opak je pravdou, a proto si o něm povíme více. Správné sezení má totiž velký vliv na naše zdraví, a především ovlivňuje naši páteř. Pokud budete celý život špatně sedět, tak se to dřív nebo později projeví a ve stáří Vás budou pravděpodobně čekat problémy s páteří a krkem. V dnešní době prosedíme poměrně hodně času, protože stále více povolání se odehrává za počítačem, což platí i o volném času, a proto je na místě se naučit sedět správně.

křeslo na sezení

Nyní se přesuneme na samotnou techniku sezení. Jako první je zapotřebí si sednou na rovno celou sedací plochou těla. Nohy by měli být pouze na šířku pánve a chodidla pod koleny, čímž docílíte správného úhlu. Páteř musí být samozřejmě vzpřímená, takže zapomeňte na nějaké předklánění, protože to právě deformuje páteř. Jestliže máte nastavitelnou židli, tak je zapotřebí najít si najít vhodnou polohu, protože ta nám opravdu pomůže.

Sedací vak

Na klasické sezení třeba u počítače je zapotřebí kvalitní židle, ovšem při odpočinku není moc pohodlná, a proto je dobré zvolit něco jiného. Tím je sedací vak, protože v něm si opravdu dokonale odpočinete. Třeba po náročném dni se do něj usadíte a můžete nabrat spoustu nové energie a nic víc neřešit. Musíme také říci, že zabírá jen malý prostor, takže pokud máte v místnosti málo místa, tak se nemusíte bát, protože vak se do ní s přehledem vejde.

sedací vak

Na rozdíl od křesla není tak náchylný, a proto nevyžaduje téměř žádnou údržbu. Jestliže se na něj dostanou nečistoty, tak stačí vzít vlhký hadřík a je po problému. To je zajištěno díky kvalitním materiálům, jenž zároveň zajistí dlouhou životnost celého produktu. Při běžném používání není problém, aby čištění postačilo jen jednou za rok, a proto budete mít po pořízení naprostý klid. Od jiných zatížení na sezení odpadají tedy náklady na čištění a údržbu, přičemž vak je pro odpočinek mnohem pohodlnější.