Jednou z nejnepříjemnějších bolestí umí být právě bolest zubu. Vyřešit ji je obtížné a zničení zub se opravuje velmi těžce, správnou péčí však můžeme předejít mnoha nepříjemnostem a zjednodušit si tak život.

Správné čištění zubů

Čištění zubů je základem péče o váš chrup. Nejprve je nutné zvolit správný zubní kartáček a nezapomínat i na dobře padnoucí mezizubní kartáčky, jelikož v mezizubním prostoru se kazům zkrátka daří. Zuby bychom si měli čistit po každém jídle, ne vždy je to však možné a proto je nezbytným minimem alespoň ranní a večerní čištění.

Co se volby kartáčku týče, záleží na mnoha faktorech. Volba štětin by měla odpovídat vašim potřebám. Zatímco jemné štětiny šetří vaše dásně, je potřeba si zuby čistit o to důkladněji, protože spolu s dásněmi šetří i plak a tak vzniká na povrchu zubu zubní kámen.

zuby a mrkev

Mezizubní kartáčky by měli odpovídat šíři jednotlivých mezizubních mezer. Zpočátku mohou být dásně trošku podrážděné a krvácet, ale postupem času si zvyknou a zubům tak uděláte velkou službu.

Nezapomínejte vyčistit každý jeden zub ze všech stran a v oblasti dásní.

Potraviny, nápoje a další

Sladké potraviny a nápoje mají na zuby neblahý vlil. Stejně tak káva, alkohol a cigarety. V případě, že nedokážete tomuto pokušení plně odolat, zkuste jej aspoň omezit a zintenzivnit čištění.

zubař

Pravidelné návštěvy zubaře

Zatímco v menších městech se poslední dobou shání volné místo u zubaře těžko, ve větších městech je zatím stále ještě na výběr, proto bychom měli volit tu nejlepší možnost. Zubní ordinace v Praze mohou být často velmi přetížené a tak je potřeba se objednávat předem. Návštěva zubaře by měla probíhat alespoň dvakrát ročně, stejně tak návštěva zubní hygieny, kterou můžete podstoupit přímo v ordinaci. Jedná se asi o hodinovou proceduru, za kterou se sice platí, ale tato částka je zanedbatelná když přihlédneme tomu, kolik peněz nám to ušetří do budoucna. Na zubní hygieně vám navíc odstraní zubní kámen, plak, skvrny od čaje a kávy, poradí s výběrem nástrojů na čištění a ukážou jak nejlépe zuby čistit.

Kam se obrátit?

Hledáte-li profesionální péči a skvělý přístup, skvělou volbou je moderní zubní klinika Clinic+, která nabízí spoustu nadstandartních služeb, nejlepší péči o váš úsměv, a stále ještě mají volná místa.