Ačkoliv se mnohé časopisy o interiérech zaměřují především na barvy, doplňky a nábytek, celkový dojem začíná už u základů, tedy u kostry domu. Co je potřeba správně promyslet, než začnete s nákupem vybavení?

Okna

Co se oken domu týče, výběr je veliký, a možnosti nekonečné. Poslední dobou jsou čím dál populárnější domy s velkými okny, které mají skvělou propustnost světla. Světlo totiž působí na naši psychiku, a jeho nedostatek může dokonce způsobit i deprese. Nemluvě o tom, že velká okna vypadají stylověji, a moderněji. Nemusíte se však bát, že velká okna propustí mimo světla i pohledy kolemjdoucích, stavíte-li blízko cesty. Okna, tedy skleněné výplně, lze objednat i tónované tak, že vy sice krásně uvidíte vše, co se děje venku, ale váš uvnitř neuvidí nikdo. Nemusíte tedy ani přemýšlet nad roletami, leda by šlo o tlumení světla v domě.

okna v jídelně

Schody

Schodiště KMKdesign rovněž patří ke kostře domu, protože jej nezměníte mávnutím proutku, nebo pouhým přestěhováním. Je tedy důležité zvolit dobré umístění, aby nepřekáželo, a také zvolit styl, tvar i materiál schodiště tak, aby bylo jak praktické, bezpečné, ale rovněž stylové. Existuje mnoho druhů schodišť, z nichž si každý vybere to, co mu nejvíce vyhovuje. Od konstrukce, přes materiály nášlapů, až po zábradlí. Materiály lze různě kombinovat, a dosáhnout tak efektu, po kterém toužíte. Pro bezpečnost a dlouhou životnost je však potřeba zvolit ověřenou firmu, která se výrobou a montáží schodiště zabývá, a jejíž pracovníci vám ochotně pomohou s výběrem i celkovým řešením. Na českém trhu se mezi špičku v oblasti schodů řadí firma K.M.K. design, jejíž zákazníci si pochvalují především rychlost dodání, férovou cenu, ale také kvalitu.

točité schodiště

Topení

Další věcí, kterou v domě jen tak nezměníte, je topení. To je potřeba volit tak, abyste s ním byli spokojení i za x let, kdy se váš dům už několikrát promění. Jedná se tedy především o volbu mezi klasickými radiátory, moderními radiátory, podlahovým, či krbovým vytápěním, a samozřejmě rozmístěním, které musí být řešeno prakticky tak, aby nezavazelo, ale bylo užitečné.