Někdy člověk s penězi, které má, vystačí, někdy ale bohužel také ne. A může to sice být jeho vina, ale také nemusí. Protože peníze nejsou nikdy něco, co by měl kdokoliv z nás jisté, ty lidem nejednou scházejí, a to kvůli příliš nízkým příjmům nebo naopak vysokým cenám toho, co dotyčný musí a chce mít.

Někdy tedy člověku peníze předčasně dojdou. A stane-li se to, není to vesměs právě příjemné. Zejména když se kvůli finanční tísni musí omezovat i nezbytné výdaje. A aby to nebyla vyslovená tragédie, musí si leckdo z nás někdy vzít půjčku, aby svou finanční situaci zvládnul.

jedna mince

U koho si pak našinci půjčky berou? Samozřejmě u toho, kdo jim je dá, a přednostně u toho, kdo nabízí ty nejlepší podmínky. Protože usilovat o půjčku někde, kde je tato nedosažitelná, není logické, a když už si člověk půjčuje, nečiní tak proto, aby ho následně zruinovaly úroky a poplatky.

A tak se velice často bere třeba hypotéka bez dokládání příjmů Hypotéky bez registru. Ta je řešením zejména v případech, kdy lidé nemají naději na získání půjčky v bance. Když prostě bankovní úředníci shledají, že žadatel není bonitní, že má nežádoucí záznamy v registrech dlužníků nebo příjmy nedosahující požadované výše, zamítnou jeho žádost o půjčku, a je to pak nebankovní společnost, na koho se lze ještě se žádostí o pomoc obrátit.

mince jeny

V případě zmíněné nebankovní hypotéky totiž stačí mít na splátky a zaručit se za splácení zástavou nemovitosti a je po problémech. I to stačí, aby tu člověku pomohli klidně i hodně velkou částkou, která je výhodně úročená a dá se splácet flexibilně dlouho. A člověk tu navíc získá peníze i docela rychle, bez složitého schvalovacího procesu a nejistoty, zda mu vůbec bude vyhověno.

A tak si lidé prostě v tísni berou nebankovní hypotéky, a tím si vylepšují rozpočet, který je v jejich případě momentálně nezáviděníhodný.