Masáží je v dnešní době nepřeberné množství https://www.enyaorg.cz/jakou-masaz/ . Pojďme se ale podívat na ty nejběžnější, které jsou u nás nejvyhledávanější.


Holistická masáž


Jejím úkolem není léčit konkrétní bolestivé místo, ale pracovat s celým tělem. Díky této masáži se budete cítit uvolněnější a odpočatější. Lidé si na ni často chodí, když jsou unavení z práce nebo se cítí oslabení. Má obrovský přínos i pro psychickou vyrovnanost, tlumí stres a potlačuje úzkost. Po fyzické stránce podporuje proudění lymfy a krve, napomáhá svalstvu a zvyšuje elasticitu kloubních vaziv.


 ruce na lopatkách


Klasická masáž


Klasická masáž se provádí podobně jako Holistická masáž, ale pracuje pouze s určitou vybranou částí těla, která je v poslední době přetěžována. Nejčastěji se masírují záda a šíje, ale můžeme požadovat i masáž hlavy, chodidel, rukou nebo dokonce hrudníku. Jejím úkolem je rozmasírovat zatuhlou část těla tak, aby byla opět bezbolestně funkční.


 


Masáže baňkami


Provádí se přikládáním polokulovitých nádobek k tělu, kdy by měl dotyčný cítit pouze tah a napnutí kůže, ne bolest. Význam tohoto přikládání je hned dvojí. Zaprvé by měl odplavit všechny nečistoty z těla, které odejdou lymfatickým systémem a potními žlázami, prokrví se tkáně a pročistí krev. Také by měla odeznít bolest ze ztuhlých svalů z oblasti páteře. Jedinou nevýhodou je, že po aplikaci baněk zůstávají na zádech po několik dní modřiny.


 misky na masáž


Masáž lávovými kameny


Na masáž se lávové kameny používají proto, že dokáží dlouho udržet teplo (před použitím se nahřívají) a také proto, že z nich vychází jakési léčivé vyzařování. Lávové kameny pro své blahodárné účinky používali už staří Mayové a Číňané. Tato masáž se využívá k celkové relaxaci organismu. Teplo, které z kamenů vychází, se rozlije po celém těle a tak ho uvolní. Poté je masáž prováděna střídavě kameny a bez nich. Teplo z lávových kamenů je v zádech cítit ještě několik dní po masáži.


Ohodnoťte příspěvek