Psychická příprava

Na psychice stojí a padá veškerý úspěch stěhování v Teplicích, a nejen tam. Spočívá to v tom, že začnete s přípravami opravdu brzy, tj. někdy zhruba měsíc až půl druhého měsíce předem. Nejprve si v klidu sedněte, třeba k šálku kávy, a pište si na papír (ne do mobilu) vše, co vás v souvislosti se stěhováním napadne. Zabráníte tím chaosu, proces získá náležitý řád a zároveň s tím oslovte stěhovací firmu, až budete mít jasno, jak by mělo stěhování probíhat. Firma potřebuje vědět od vás jisté podrobnosti a především termín, kdy vám to vyhovuje. Stěhovací firmu rovněž oslovujte s předstihem, zhruba měsíčním, abyste měli jistotu, že vámi určený termín bude akceptovat.

kartonové krabice

Fyzická příprava

Krabice, bublinková fólie atp. – veškerý balicí materiál můžete opatřit u stěhovacích firem, mnohé z nich vám je nabídnou jako součást služeb zdarma, někdy k pronájmu (krabice), někdy k odkoupení. Nespoléhejte však na staré noviny, je to neefektivní, tiskařská barva je toxická a zapáchá.

papírová krabice na stěhování

Nábytek – pokud se dá rozebrat, udělejte to, a jestliže se vám to nedaří, nebo si na to netroufáte sami, stěhovací firmy mají demontáž a zpětnou montáž nábytku v popisu práce. Dokonce vám mohou pomoci s montáží nábytku nově zakoupeného, i když se třeba nikam nestěhujete. Tato pracovní činnost je navíc pojištěna proti ztrátě či poškození věcí.

Zabezpečení rodiny – kromě všech různých přípravných prací, které se ke stěhování vztahují primárně, byste neměli zapomínat ani na sebe a vlastní rodinu. Potřebujete vydatnou a výživnou stravu a na stěhovací dny i pro přípravnou fázi byste měli mít nachystané lehčí pokrmy, lehce stravitelné, dostatek ovoce a zeleniny, ořechy, celozrnné obiloviny luštěninové pomazánky, zkrátka zdravější alternativu vůči masitým těžkým jídlům. A nezapomínejte ani na pitný režim, nejlépe s dostatkem hořčíku, např. minerálku Magnesia.