O dovolené snů mají všichni tak trochu jiné představy. Jinak si přestavuje dokonalou dovolenou malé dítě, jinak mladistvý, jinak lidé v produktivním věku a jinak senioři. A také se jistě najdou odlišné představy o tom, jak by si dovolenou přála strávit žena a jak muž. Představy se mohou diametrálně odlišovat a je docela možné, že místo dovolené snů prožijí partneři peklo na zemi.
táta s dcerkou na pláži
Napadlo Vás někdy, že byste třeba vyrazili na dovolenou sám a partnerku nechali doma? Zní to jako kacířství a jako rouhání? No však partnerka by mohla jet zase sama s kamarádkami. Vy byste třeba mohl vyrazit do Slovinska zdolávat skály a ona by mohla vyrazit s kamarádkami nebo mámou a sestrou do Španělska k moři. Oba byste byli maximálně spokojeni. A příští měsíc byste razili ještě na jednu dovolenou společně třeba do Krkonoš. Ano, je to nákladnější řešení a vyžaduje také více dní dovolené (ne nutně, pokud plánovaných čtrnáct dní rozdělíte na týden a týden), ale konečný výsledek stojí za to.
Ne snad, že bychom chtěli navádět k tomu, abyste jako pár nejezdili na dovolenou, ale pokud to jen trochu jde, určitě je dobré čas od času podpořit toho druhého, aby si s dovolenou naložil podle svého. Samozřejmě za předpokladu, že si to můžete dovolit. Tedy po finanční i časové stránce. Určitě například není vhodné vyrazit s kamarády na vodu, když Vaše manželka právě porodila Vašeho potomka.
rodina před vlnou
Tolerance mezi partnery se totiž projevuje také v tomto ohledu a projevit toleranci právě zde je také velmi obtížné, protože je to dost citlivé téma. Zkusili jste se už na toto téma alespoň někdy zamyslet? Pokud ne, tak na to máte ten nejvyšší čas. Uvědomit si, že na dovolené nejste povinni se s partnerem držet po celou dobu za ručičku, ale máte právo oba dva si čas od času užít čas podle svých preferencí, není rozhodně pro jednoho z páru úplně snadné.