Udržet vodu v bazénu v perfektním stavu po celou letní sezónu není nic snadného. Existuje však řada prostředků, které pomáhají vodu vyčistit i vydezinfikovat.

Chlorové tablety do bazénů, k čemu slouží a jaké mají výhody?

V létě by to bez bazénu na zahradě asi nebylo ono. Voda k létu patří a osvěžení v bazénu vždycky přijde vhod. Pokud ale chcete mít vodu ve svém bazénu po celou sezónu v perfektním stavu, musíte se postarat o to, aby byla voda pravidelně čištěná a ošetřována. K tomu v dnešní době máme v dispozici nejrůznější prostředky a pomocníky. Nejčastěji se voda udržuje v dobrém stavu za pomoci aktivního chloru. Chlorové tablety do bazénů se snadno dávkují a pomáhají vodu nejen čistit ale zároveň i dezinfikovat. Představují velkou výhodu a usnadní vám práci, v čem?

pexels-photo-137132

Není tableta jako tableta

Chlorové tablety chlorito.cz mohou být dvojího druhu. Tablety pomalurozpustné a rychlorozpustné. Tablety pomalurozpustné jsou jiné, jsou stabilizované a mají sloužit k dlouhodobé dezinfekci a čištění bazénové vody. Stabilizátor zabraňuje rychlému vyprchání chloru z vody v bazénu, což způsobuje teplejší počasí ale i sluneční paprsky. Díky pomalurozpustným chlorovým tabletám chlor ve vodě vydrží mnohem déle a vlivy počasí to nemohou ovlivnit. Oproti tomu rychlorozpustné tablety poslouží pouze dočasně. Využívají se k šokovému zvýšení množství chloru v bazénové vodě.

pexels-photo-9422

Jejich výhody

Pomalurozpustné tablety lze ale také využít k čištění a efektivní dezinfekci vody všude tam, kde není zabudovaná filtrace. Malé dětské bazénky, brouzdaliště, jezírka nebo fontánky na zahradě nemívají svou filtraci ale voda je zapotřebí čistit i tam. Tablety s obsahem choru problém vyřeší bez námahy.

Tablet na trhu existuje celá řada, liší se většinou především ve složení nebo dávkování. Dávkování tablet se liší podle velikosti vodní plochy, která má být ošetřena a také množstvím vody v bazénu nebo jiném zařízení. Pro to, aby tablety mohly správně fungovat je pak potřeba udržovat správnou hladinu pH vody. Hodnota by měla být vždy udržována v rozmezí 6,8 – 7,6 pH.

Užijte si léto naplno a nedělejte si těžkou hlavu s čištěním a dezinfekcí vody v bazénu. Díky chlorovým tabletám budete mít po starostech a užijete si jen slunečné počasí a křišťálově čistou vodu.