Nízké provozní náklady – jednou z podstatných předností samotné LED diodové technologie je velmi vysoká účinnost a nízké náklady na spotřebu elektrického proudu. Budeme-li tento způsob tvorby umělého světla srovnávat se zastaralým průchodem elektřiny skrze wolframové vlákno žárovek, máme před sebou zdroj s 90 procentní účinností. Jinými slovy řečeno, wolframové žárovky spotřebovaly většinu elektřiny na teplo a na samotné světlo zbývalo pouze 10 procent. To se samozřejmě projevilo na příkonu, což je zvláště dnes při současných cenách elektřiny na trhu poměrně klíčová záležitost.

panely

Příjemné provozní podmínky – za příjemné lze považovat takové osvětlení, které po zapnutí okamžitě naběhne na požadovaný výkon, nebliká, nevydává žádné nepříjemné zvuky, jako je bzučení nebo drnčení, nepřehřívá se, vyzařuje stabilní světelný tok a samozřejmě poskytuje takový barevný odstín, který je i při dlouhodobém pobytu příjemný na oči. Všechny tyto parametry splňují jak LED panely, tak i LED žárovky, zářivky a reflektory. Výhodou je možnost výběru z mnoha barevných variací včetně teploty bílého denního světla označované jako „teplá bílá“ pro navození pohody a relaxaci, nebo „studená bílá“ pro zvýšení bdělosti při pracovní činnosti.

Snadná instalace – LED panel se velice jednoduše instaluje. Nejsou třeba žádné speciální nástroje, není nutné vysekávat do zdiva drážky, zhotovovat nosníky a kotvit svítidla do různých háků, přípravků apod. Snadno jej připevníte ke všem druhům stavebních materiálů. Výhodou je také jejich nenápadnost, nevyčnívají do prostoru, nezabírají příliš místa a přitom poskytují dostatečně silný zdroj umělého světla.

led panely

Životnost – velmi dlouhá životnost výrobku přesahující desítky tisíc hodin, znamená v přepočtu nepřetržitý provoz po dobu několika let až desítek let. Odpadají tedy časté výměny svítidel, což v případě panelů znamená zbytečnou ztrátu času a častý pobyt na štaflích. Svítidla je vhodné pouze udržovat v čistotě a zbavovat je prachu v rámci pravidelného úklidu.

5/5 - (1 vote)