Každá krejčovská dílna musí být dostatečně vybavena vším potřebným, co může jak profesionální návrhář, tak i domácí švadlenka ke své práci potřebovat. Některé výrobky by nešlo dost dobře realizovat bez potřeb, které se skrývají pod souhrnným názvem kovová galanterie. Jedná se o různé doplňky, bez kterých by finální výrobek nebyl vlastně kompletní.

cvoky

  • Nejběžnějšími věcmi jsou například
    • různé zipy na kalhoty a sukně
    • kovové nýtky na riflové výrobky (bundy, kalhoty, sukně, kabelky)
    • karabinky, bez kterých by letní látkové kabelky postrádaly tu pověstnou třešničku na dortu.

Nejvíce jsou tu ale jistě zastoupené nepostradatelné knoflíky. Ve spojitosti s knoflíky se vyrábí jedna zajímavá galanterní pomůcka, která není mezi laiky až tak příliš známá. Tou pomůckou je kruhový výsečník. Jedná se o vysekávač dírek do různého materiálu, ve kterém je zapotřebí udělat pravidelný kruhovitý otvor. Využívá se především k děrování kůže, tvrdších látek, korku, PVC a jiných odolnějších materiálů.

Praktické ozdoby

Galanterní sortiment nabízí nepřeberné množství nápadů. Kreativní hlava a šikovné ruce tu najdou spoustu rozmanitostí, kterými lze oživit už dávno odloženou kabelku, vylepšit společenskou sukni, nebo si ozdobit kožený, ale jinak fádní náramek. Kovové ozdobné cvočky ho v několika okamžicích dovedou proměnit na skvělou ozdobu na koncert rockové hvězdy. Ale neprodávají se v tomto oddělení pouze věci, které chtějí být viděny.

knoflík

  • Dámy a slečny si odjakživa zajišťují některé součásti oblečení (zejména při společenských akcích, kde nesmí dojít k žádnému faux pas) praktickými háčky a různými jinými „vychytávkami“ z galanterního sortimentu.
  • Pokud není možné, aby byly zajišťovací háčky schované, pak z nich můžeme udělat cílenou ozdobu a pořídíme si zapínaní na očko a háček, které je zdobené čtyřmi kamínky.